sonna

Vitajte na stránke priateľov histórie železníc

Klubu historických koľajových vozidiel pri rušňovom depe Haniska pri Košiciach.

Klub historických koľajových vozidiel pri Rušňovom depe Haniska je občianske združenie, ktoré vzniklo v roku 2003 a jeho cieľom je v spolupráci s Múzejno-dokumentačným centrom ŽSR: 

opravovať - udržiavať - prevádzkovať historické koľajové vozidlá. 

Snahou členov, priateľov a sympatizantov klubu je uchrániť aspoň kúsok krásnej minulosti, spojenej s koľajnicami a železničnou technikou na Slovensku a v Čechách. Snažíme sa exponáty oživovať a predvádzať tak, aby ich verejnosť mohla vidieť v plnej kráse, ako pred rokmi v plnej prevádzke. Aj preto organizujeme historické jazdy a zúčastňujeme sa na pravidelných zrazoch a výstavách historickej, železničnej techniky. Zároveň je možné si od nás koľajové vozidlá prenajať.

Nostalgické a propagačné jazdy

KHKV okrem opráv a údržby historických koľajových vozidiel ponúka a zabezpečuje:
► jazdy nostalgických vlakov
► jazdy reprezentačných historických vlakov
► jazdy komerčné a propagačné 
► jazdy do zahraničia
► jazdy po normálnom aj širokom rozchode
► zúčastňuje sa výstav historických koľajových vozidiel

Formou reklamy a reklamných jázd ponúka KHKV partnerstvo všetkým komerčným subjektom, ktoré by venovali časť svojich prostriedkov na záchranu železničnej dopravy na Slovensku.
Viac informácií o jazdách a kalkuláciách získate na: khkv@khkv.sk, leholubo@gmail.com

покрывало на кровать

Výber najlepšieho slovenského online kasína

Pokiaľ ide o výber najlepších slovenských online casíno 2023, hráči by mali hľadať kasína, ktoré sú plne licencované a regulované. V skutočnosti sú všetky slovenské online kasína najvyššej triedy držiteľmi licencií vydaných niektorými z najvýznamnejších orgánov riadiacich online hazardné hry, ako je napríklad ostrov Man, Alderney alebo Spojené kráľovstvo. Hranie v týchto typoch online kasín znamená, že hráči si môžu byť istí, že hrajú v bezpečnom, spoľahlivom a dôveryhodnom prostredí online hazardných hier.

Okrem toho si hráči môžu byť pri hraní na týchto miestach istí, že ich finančné a osobné údaje sú v bezpečí. Náš zoznam alebo prvotriedne Slovensko obsahuje iba online kasína, ktoré používajú najnovšiu technológiu šifrovania SSL. Ďalšou dôležitou vlastnosťou, ktorú majú slovenské online kasína najvyššej triedy, je spoľahlivosť a spoľahlivosť ich oddelení zákazníckej podpory.

Slovenskí hráči si zvyčajne môžu vybrať z rôznych bankových možností vrátane kreditných kariet, ako sú Visa a MasterCard, debetných kariet a ďalších služieb, ako sú elektronické peňaženky. EUR môžu používať aj pri vkladoch. To prináša väčšie pohodlie, keďže euro je domácou menou krajiny.

Online hazardné hry sú na Slovensku legálne, takže hráči s trvalým pobytom na Slovensku majú pri výbere online kasínových hier rôzne možnosti. Väčšina online kasín pôsobiacich v tomto odvetví ponúka skutočne široký výber hier s niektorými z najvýznamnejších mien v tomto odvetví, vrátane Evolution Gaming, Microgaming, Play'n GO, Playtech, Yggdrasil Gaming

Ponuka jázd

Prepravný poriadok nostalgických vlakov ŽSR  TU

Klub historických koľajových vozidiel pri RD Haniska pri Košiciach

Hanojská 4, 
040 13, Košice

Tel: +421 902 104 756
E-mail: khkv@khkv.sk


Historický osobný motorový vozeň M 131.1538 "Ľubka", zrekonštruovali dobrovoľníci z KHKV a zamestnanci firmy Renova, Autodoprava Peter Ferenc a spoločnosť Zastrova,

za finančnej podpory projektu:

Terra Incognita

Košického samosprávneho kraja.